Egeria /
IFS Kurumsal Varlık Yönetimi’ni seçmeniz için 10 Neden:

IFS Kurumsal Varlık Yönetimi’ni seçmeniz için 10 Neden:

Yayınlanma Tarihi

22 February 2024

IFS Kurumsal Varlık Yönetimi’ni seçmeniz için 10 Neden:

Varlıklar ile doğru kişilerin, araçların ve ekipmanların ilişkilendirilmesini sağlayarak operasyonlarınızı iyileştirebilir; hangi işin ne zaman yapılacağı konusunda daha yetkin kararlar alabilirsiniz.

Yönetim maliyetini düşürerek, kullanılabilirliği artırarak, kullanım ömrünü uzatarak ve arıza süresini en aza indirerek varlıkların karlılığını en üst düzeye çıkarırsınız.

Yaşam boyu varlık yönetimi

1. Eksiksiz uçtan uca varlık yaşam döngüsü yönetimi çözümü 

Varlık yaşam döngüsünün her aşamasını destekleyerek, ihtiyacınız olan sistem sayısını azaltabilirsiniz. Esnek ve yapılandırılabilir tek bir sistem üzerinden, proje yaşam döngüsünün planlama, tasarım, üretim, operasyonlar, bakım ve devreden çıkarma gibi tüm süreçlerini yönetebilirsiniz. Standartlaştırılmış süreçler, veri analitiği ve raporlama sayesinde zamandan tasarruf edip, hataları azaltırken, ilerlemeyi ve maliyetleri de kontrol altında tutarsınız. 

2. Çeşitli varlık türleri için kapsamlı destek 

Yeni tesisler, lo yönetimi, uçak, üretim ekipmanları, enerji, petrol ve doğal gaz platformları vb. doğrusal ve noktasal varlıkları yöneterek envanter maliyetlerini azaltabilirsiniz

Güçlü varlık performans yönetimi

3. IoT destekli, kestirimci varlık yönetimi

 Kestirimci bakım ve servis ihtiyaçlarını yönetmek için varlıkların durumunu yakından izleyebilir ve ölçebilirsiniz. Çalışır durumda olma süresini ve güvenilirliği artırarak bakım ve yüklenici maliyetlerini azaltabilir, üretkenlik üzerindeki etkileri en aza indirebilirsiniz. Varlık durumunu ve alarmları akıllı şekilde izlemek için IoT bağlantılarını kullanabilirsiniz. Varlık performans görünürlüğünüzü artırmak için IoT verilerini, makine öğrenimi ve analitik içgörülerini diğer varlık verileriyle birleştirebilirsiniz.

4. Konum farkındalığı 

ESRI ArcGIS entegrasyonunu kullanarak, belirli varlıkların ve sorunların konumunu (örneğin yeraltı gaz boru hattı sızıntısı veya yer üstü güç iletim hattında kesinti tespiti için referans noktası) tespit ederek, teknisyen üretkenliğini artırabilirsiniz. 

Standart olarak inovasyon

5. Yerleşik gelişmiş teknoloji

 Operasyonlarınızda hemen kullanıma hazır en gelişmiş teknolojiyi uygun maliyetle yerleşik olarak kullanabilirsiniz. IoT, artırılmış ve karma gerçeklik, yapay zeka ve makine öğrenimini kullanarak, şirket genelinde daha iyi optimizasyon, otomasyon, öngörü ve etkileşimden yararlanabilirsiniz. Varlıkların en yüksek performansta çalışmasını sağlayarak müşteri hizmetlerini iyileştirebilirsiniz.

 Kurumsal varlık yönetimi ve daha fazlası için tek bir platform

6. Birleştirilebilir çözüm

 İhtiyacınız olan yeterlilikleri seçerek yeni görevlere ve iş süreci gereksinimlerine hızla uyum sağlayabilirsiniz. IFS EAM, tek bir platformda ERP ve Servis Yönetimi yeteneklerini içeren IFS Cloud'un bir parçasıdır. Çözümler arası destekleyici süreçler ekleyebilir ve bağlantılı iş ve veri akışları, analitik ve operasyonel içgörülerden faydalanabilirsiniz. Örneğin İK, iş gücü planlama, finans, ekipman ve kiralama işleri, operasyonlar, tedarik zinciri ve proje yönetimini ekleyebilirsiniz.

7. Tek doğru bilgi kaynağı

Varlık verilerinin, sözleşmelerin, maliyetlerin ve en iyi uygulamaların tek bir versiyonda saklanması sayesinde varlıklarınızın veya gelir fırsatlarınızın değerini artırabilirsiniz. Tüm işlevlerinizde yerleşik halde bulunan Microsoft Power BI ile iş zekası kullanıcı paneline, ayrıntılı raporlara ve görsel analitik verilere tek bakışta erişebilirsiniz. Kontrolü elinizde tutabilir; daha hızlı yanıt vermek için veriye dayalı kararlar alabilirsiniz. Bakım programlarının etkisini de kolayca gösterebilirsiniz.

Müşteri yaşam döngüsü deneyimi

8. Yüksek ölçüde yapılandırılabilir 

Müşteri kontrollü yapılandırma imkanıyla şirketinizin değişen ihtiyaçlarını karşılar ve sahip olma maliyetini azaltırsınız.

9. Müşteri başarısı odaklı 

IFS, müşterilerinin başarısını garanti altına almak için varlık yaşam döngünüzü destekler ve değer yaratmanıza yardımcı olur. Yolculuğunuzu baştan sona desteklemek üzere tasarlanmış kapsamlı bir çözüm paketi sunar ve her adımda kalıcı değer yaratır. Basit abonelik modeli sayesinde, operasyonel ihtiyaçlara uygun detaylı planlama ve uygun bütçe ile öngörülebilir maliyetlerden yararlanma imkanı elde edebilirsiniz. Yazılımımız, iş hedeflerinizi somut sonuçlara dönüştürmenize yardımcı olmak için şirketinizin tam potansiyelini ortaya çıkarır ve hedeediğiniz sonuçlara ulaştırır. İlk kullanımdan yazılım desteğine kadar süren süreçte hızlı yatırım getirisi ve sürdürülebilir değer sunar.

10. Sürekli güncel 

Yılda iki kez yayınlanan özellik ve aylık hizmet güncellemelerinden faydalanarak, en son teknoloji ile güncel ve güvende kalırsınız 

IFS Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM), enerji ve altyapı şirketleri, inşaat, taahhüt ve mühendislik, üretim, servis, savunma sanayii ve havacılık endüstrilerinin karmaşık varlık gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış esnek, uygulanabilir, bulut tabanlı bir çözümdür. IFS EAM, tek bir çözüm içinde mobil uygulama üzerinden çevrimiçi ve çevrimdışı çalışma imkanı ile varlıkların otomatik yönetimini, bakım kontrolünü ve varlık performansının optimize edilmesini sağlar. Sunulan yeterliliklerin geniş kapsamı, hem mevcut hem de gelecekteki ihtiyaçları karşılamak için tasarlanmıştır. Varlıklarınızın konumunu tam olarak anlayabilir ve değişen durumlarını takip edebilirsiniz.