Tedarik

Kaynak bulmadan ödemeye kadar uçtan uca bir çözüm

IFS Tedarik sayesinde kaynak bulmadan ödemeye kadar tüm satın alma süreçlerinizi tek bir üründe uçtan uca yönetebileceksiniz. Direkt, dolaylı ve servis harcamalarınızı çok daha basit ve çok daha az masrafla yönetin. Yazılımımız sayesinde:

 • Gelişmiş stratejik planlama, risk yönetimi, tedarikçi değerlendirmesi ve sözleşme geliştirme özellikleri ile kaynak bulmadan sözleşmeye kadar olan tüm süreçleri güçlendirin.
 • Gizli harcamaları azaltmak ve seçili tedarikçilerle çalışma hacmini artırmak için tedarikten ödemeye tüm süreçleri kontrol altına alın.
 • Tedarikçileriniz ve taşeronlarınızla daha yakın ilişkiler kurarak maliyetleri ve riskleri azaltın.
Hesap yöneticilerimiz ile iletişime geçin
Ezgi Deniz
Account Manager

YENİ TEDARİKÇİ BULMAK VE SÖZLEŞME GELİŞTİRME SÜREÇLERİNİZİ KONTROL ALTINA ALIN

Gelişmiş stratejik planlama, tedarikçi değerlendirmesi ve sözleşme geliştirme ile şirketinizdeki kaynak ve sözleşme süreçlerini güçlendirin.

 • Stratejik planlama ile olası tasarruf noktalarını belirleyin ve süreçlerinizi geliştirin. IFS Tedarik çözümümüz sayesinde şirketinizde kimin neyi ne kadara aldığını, hangi bayilerin tercih edildiğini ve gizli harcamaların oranını rahatlıkla takip edebileceksiniz.
 • Tedarikçi değerlendirme özelliği sayesinde riski azaltırken karlılığınızı artıracaksınız. Tedarikçileri yeterlilik, kalite ve fiyat gibi sağlam verilere dayanarak seçebileceksiniz.
 • Sözleşme geliştirme yeterliliklerimiz sayesinde herkes aynı hüküm ve şartları görsün. Herkese tek ve güvenilir bir anlaşmalar, kataloglar ve fiyatlar sunduğunuzda, alt tedarik süreçlerinizin benimsenme düzeylerinin yükseldiğini siz de göreceksiniz.

TALEPTEN ÖDEMEYE İSTİKRARLI BİR YAKLAŞIM

Tedarikçiler arasından en iyisini seçmek, uygun hüküm ve koşulları müzakere etmek, tasarruf etmenin sadece ilk adımıdır. IFS Tedarik ile gizli harcamaları azaltmak ve seçili tedarikçilerle çalışma hacmini artırmak için tedarikten ödemeye tüm süreçleri kontrol altına alabilirsiniz.

 • Sözleşme yönetimi ile tedarikçi anlaşmalarını, değişiklik taleplerini ve fiyat listelerini kontrol altına alın. Tüm hüküm ve koşullarınızın karşılandığından emin olmak için tedarikçilerle yaptığınız sözleşmeleri takip edin.
 • Operasyonel tedarik yöntemi ile tasarruf edin. Talepte bulunmadan sipariş vermeye, malların teslim alınmasından muayenesi ve iadesine kadar tedarik sürecinizdeki her adımı kontrol altında tutun. IFS Cloud ürünümüzle tam entegre olan IFS Tedarik çözümümüz sayesinde tüm adımları tek bir uygulamada tamamlayabileceksiniz. Bu çözümümüz sayesinde satın alma siparişlerini artırmadan önce stoktaki envanterin kontrol edilmesi gibi çok adımlı görevlerin üstesinden kolaylıkla gelebileceksiniz.
 • Fatura ve finans yönetimi ile finansal verileri gerçek zamanlı olarak analiz edin. Entegre çözümümüz sayesinde faturaları eşleştirin, GRNI (Goods Received Not Invoiced - Faturalandırılmadan Alınan Mallar) ve satın alma siparişi mutabakatlarını gerçekleştirin. Uçtan uca bir çözüm sunan IFS Tedarik ile tedarik zincirinin tüm noktaları anında istedikleri verilere ulaşabilirler.
 • IFS Tedarik çözümümüzün gelişmiş yeterlilikleri sayesinde dilediğiniz zaman plan dışında dahi olsa kamyonet stoklarınızı yenileyebilecek, harici tedarikçilerden ekipman kiralayabilecek, satın alma siparişlerinde değişiklik yönetimi yapabileceksiniz.

TEDARİKÇİ İLİŞKİLERİNİZİN DEĞERİNİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARTIN

Maliyetleri azaltmak ve riski düşürmek için tedarikçilerle kurulacak yakın ilişkiler çok önemlidir. IFS Tedarik çözümümüz ile tedarikçilerinize tutarlı süreçler ve parametreler uygulayabilirsiniz. Böylece aldığınız ürün ve hizmetlerin kalitesi her zaman istediğiniz gibi olacaktır.

 • Tedarikçilerinizle ilişkilerinizi güçlendirin. Tedarikçileri değerlendirebilmenize, iş başı süreçlerini kolaylaştırabilmenize, ilişkilerinizi sürdürebilmenize ve nihayetinde ilişkinizi sonlandırabilmenize yardımcı olacak araçlarımız sayesinde aldığınız ürün ve hizmetlerde zaman ve bütçe konusunda sorun yaşamayacaksınız.
 • Tedarikçi performansını daha etkin şekilde yönetin. Performans değerlendirme ve denetim yeterliliklerimiz sayesinde aldığınız hizmetin kalitesi hiç düşmesin.
 • Self servis destek hizmeti sunarak tedarikçilerinizin yaşadıkları sorunları hızla çözebilmelerine olanak sağlayın. Böylece işlem süreleri kısalırken kalite, doğruluk ve karlılık artacaktır.

KAYNAK BULMADAN ÖDEMEYE KADAR TÜM SÜREÇLERDE RİSKİ YÖNETİN

Sözleşmeleri incelerken fark edeceksiniz ki maliyet artı yönteminin de sabit fiyatlı anlaşmaların da kendine has riskleri vardır. Potansiyel tedarikçilerin geçmiş performanslarını ve ödeme seviyelerini incelediğinizde tüm bu riskler gözler önüne serilecektir.

IFS Bulut çözümümüzün bir parçası olan risk yönetimi yeterliliklerimiz sayesinde çeşitli değişkenleri inceleyebilecek ve operasyonlarınızı garanti altına alabileceksiniz.

 • Merkezi bir risk kayıt sisteminden faydalanın. Ortak kayıt sistemini düzenli aralıklarla tarayıp güncellediğiniz takdirde risk yönetimi operasyonel süreçlerinizin bir parçası haline gelecek.
 • Pazardaki tüm riskleri takip edin. Örnekse, çözümümüz sayesinde ticaret politikası, tedarikçinin finansal kapasitesi ve küresel / yerel kıtlık gibi tedarik zincirinin doğasında bulunan riskleri de değerlendirmelerinizde kullanabileceksiniz.
 • Satın alma döngüsüne yönelik risklerin bütününü görün. IFS Bulut'a entegre olan IFS Tedarik envanterden finansa, lojistikten teslimata kadar uçtan uca tüm operasyonlarınızda gerçek zamanlı verilere erişmenizi sağlar.

KARMAŞIK ALT SÖZLEŞME SÜREÇLERİNİ KOLAYLAŞTIRIN

IFS Tedarik, projelerinizi alt yüklenici riskinden daha iyi korumanıza yardımcı olurken aynı zamanda ödeme süreçlerinizi de kolaylaştırır:

 • Alt sözleşme iş talimatları hazırlayın. Ortaya çıkan işleri kapsam ve zamanlamaya göre değerlendirin.
 • Alt sözleşme yönetimi için özel olarak oluşturulmuş araçlar sayesinde iş kapsamını güvence altına alacak, maliyetleri kontrol altında tutacak, riskleri azaltacak ve çıkan işin kalitesini garanti altına alacaksınız.
 • Ödemeler için talep alın, yapılan işler için sertifika verin, dönem sonu tahakkuklarını yönetin ve alt yüklenicilere ödeme yapmak için faturaları sertifikalarla eşleştirin.