Egeria /
Çözümler /
Üretim

Üretim Endüstrilerine Özel

Uçtan Uca Entegre ERP Çözümleri

IFS Uygulamaları, farklı üretim şirketinin taleplerini karşılamak için özel olarak tasarlanmış tek, entegre, bulut etkin bir çözümdür. Satış pazarlamadan üretime, planlamadan satış sonrası servis hizmetlerine kadar bir şirketteki tüm süreçleri uçtan uca ve tek bir Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemi üzerinde birbirine bağlar. Esnek mimarisi sayesinde ihtiyaçlarınıza göre kolaylıkla uyarlanabilir,stoğa üretim (MTS), tahmini üretim (MTF), karışık mod, özel veya kısa ömürlü ürün üretimi yanında, üretim siparişine göre tasarım (ETO), siparişe göre yapılandırma (CTO), siparişe göre üretim (MTO) gibi tüm üretim yöntemlerini kapsayan, alanında en iyi çözümler sunar. 

En modern teknolojili ERP çözümü olması sayesinde, MES veya WMS gibi dış sistemlerle kolayca entegre edilebilir veya IFS IoT Business Connector'ı kullanarak sensörlerden ve cihazlardan gelen verileri aksiyona dönüştürebilirsiniz. Bileşen mimarisi sayesinde temel üretim ihtiyaçlarınızla başlayıp adım adım büyüyebilirsiniz.

Temel yeterlilikler

SATIN ALMA TALEBİNDEN SON ÜRÜNE KADAR TAM KONTROL

İster kesikli üretim, proses üretim modeli ile çalışıyor olun, IFS Üretim çözümü size imalatın her aşamasında tam kontrol sunar.

 • Üretim sürecinizin her noktasını yönetin. Stoka üretim, siparişe üretim, tahmine üretim, karma mod ve daha birçok yapı üstünde kontrol sağlayın.

 • Esnek raporlama özelliği ile gerçek zamanlı verilere ulaşın. Operasyonları ya da materyal hareketlerini içinde bulunduğunuz ortamın gerektirdiği cihazda raporlayın. İster barkod okuyucuda, ister mobil telefonda, tablette ya da operatör terminalinde raporları görüntüleyin.

 • Tüm üretim sürecini görüntüleyerek daha iyi kararlar verin. Satın alımdan, mal kabule ve son ürüne kadar olan tüm süreci eş zamanlı takip ederek süreçlerinizi iyileştirin. Ürün stok kontrolü, operasyon planlama ve dahili kalite yönetimi gibi işlemleri rahatlıkla tamamlayın

 • Bileşen onarımlarını hem zamanında hem de bütçeye uygun şekilde tamamlayın ve döngüsel ekonomiyi benimseyin. Onarım yönetimi çözümün içine yerleştirilmiştir ve size maliyetler, gelir ve kapsam üzerinde tam kontrol sağlar.

ŞİRKETİNİZİN VERİMİNİ ARTIRIN

Gelişmiş malzeme kullanılabilirliği ile kesinti sürelerini önleyin ve ölçümlenebilir verimlilik kazançları ile karınızı artırın.

 • Uçtan uca entegre satış yapılandırıcımızla ürünleri müşteri ihtiyaçlarına göre özelleştirin. Birden fazla malzeme listesine gerek kalmadan, müşterinin taleplerine göre ürünün siparişini oluşturun ve satış fiyatını hesaplayın.

 • Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP) ile malzeme kullanılabilirliğini artırın ve işletme sermayesini azaltın. Teslimat süresinde ve geleneksel kırbaç etkisinde azalma sağlamak için talebe dayalı MRP de mevcuttur.

 • Sonsuz veya sınırlı kapasite planlaması kullanarak üretim takviminizi optimize edin. Görsel planlama ve çizelgeleme özelliğimiz, ürünlerin plana göre ve optimum sırada üretilmesini sağlayarak üretim maliyetlerini en aza indirir ve müşteri hizmetini en üst düzeye çıkarır.

TAHMİN, FİYAT TAHMİNİ VE ÇİZELGELEMEDE ÜST SEVİYE KESKİNLİK

Güçlü planlama özelliklerimiz sayesinde stokta fazlalık veya eksiklikleri ortadan kaldırın. IFS Üretim çözümümüz ile operasyonlarınızı eksiksiz ve doğru şekilde görün.

 • Doğru satış ve operasyon planlaması yapın. Satış, üretim ve envanter planlarınızı farklı tahmin senaryolarıyla keşfedin.

 • Teklifleri gönderirken mümkün olan en iyi teklifi verdiğinizden emin olun. Dahili tahmin aracımız, fiyat tahminlerinin karmaşıklığını azaltmanıza ve “üret ya da al” kararlarını vermenize olanak tanır.

 • Şirketiniz genelinde tedarik zinciri yönetimini optimize edin. Malzeme planlama yetenekleri, tahminlere ve arz / talep verilerine dayalı olarak malzeme ve kapasite gereksinimlerini hesaplar.

 • Üretim bölümünden çevrimiçi veri yakalama ile daha iyi kararları daha hızlı alın. Karar vermeyi iyileştirmek için operasyonlar, kesintiler, dolaylı işçilik süresi, makine aksama süresi ve daha fazlası için gerçek zaman hesaplamaları gerçek zamanlı olarak takip edilir.