Egeria /
Çukurova Makina, IFS Cloud'a Yükseliyor

Çukurova Makina, IFS Cloud'a Yükseliyor

Yayınlanma Tarihi

14 March 2024

Çukurova Makina, IFS Cloud'a Yükseliyor

Egeria liderliğinde başlayan upgrade projesi ile Çumitaş, IFS Cloud'un yapay zeka (AI), makine öğrenimi (ML) gibi gelişmiş teknolojik araçlarını ve iş yapış şekillerine göre eklenen özelliklerini benimseyerek dijital dönüşümünü hızlandırmayı hedefliyor.

1968 yılında kurulan Çumitaş, sürekli yenilikçi ve geliştirme odaklı vizyonuyla dünyada 50’den fazla ülkede çarpıcı satış rakamlarına ulaşırken, son yıllarda yaptığı atılım ile savunma sanayiinde de adından söz ettiriyor. Şirket, dijital dönüşüm kapsamında tüm iş süreçlerini entegre etmek amacıyla 2013 yılında başlattığı IFS ERP projesinde, yeni teknolojilerin iş ve üretim dünyasına girmesi ve IFS Cloud'un sağladığı pek çok artı özellik nedeniyle upgrade kararı aldı.

 

Önümüzdeki 10 yıl içinde teknolojiyi yakından takip ederek AI ve Machine Learning gibi gelişmelerin iş yapış süreçlerinde etkili olacağı bilinciyle hareket eden Çumitaş yetkilileri, bu sayede iş süreçlerindeki verimliliği arttırmayı ve sürdürülebilir rekabet gücü kazanacaklarını ifade ettiler.

IFS Upgrade projesine Egeria liderliğinde başlayan Çumitaş, 2024 yılı sonunda bayi portalları da dahil olmak üzere IFS Cloud'un yeni versiyonunda canlı kullanıma geçmeyi hedefliyor.

"Egeria için büyük bir öneme sahip olan Çumitaş gibi güçlü bir makina sektörü şirketiyle başlayacak olan IFS ERP upgrade projesi, Çukurova Holding'in önemli bir parçası olan Çumitaş'ın vizyoner yapısı ve teknolojiye verdiği önemle dijital dönüşüm sürecinde önemli bir adımı temsil ediyor. Bu nedenle, Çumitaş'ın Egeria'yı tercih etmesinden dolayı gurur duyuyoruz. Amacımız, projeyi en kısa sürede başarılı bir şekilde tamamlamak ve Çumitaş'ın dijital dönüşüm yolculuğundaki istikrarlı çizgisini güçlendirmeye yardımcı olmaktır." - Burak İslam, Egeria Satış Müdürü 


ÇUMİTAŞ: Çukurova Makina İmalat ve Ticaret A.Ş ( Çumitaş ): Çukurova Holding’in grup şirketlerinden olan Çukurova Makina İmalat ve Ticaret A.Ş , 1968 yılında Tarsus’ da kurulmuştur. Başlangıç yıllarında John Deere firması ile yapmış olduğu lisans anlaşması ile Türkiye’ de biçerdöver, ziraat makineleri, traktör üretimi gerçekleştirmiştir. 1986 yılından itibaren kendi ‘’ ÇUKUROVA’’ markası ile iş makineleri alanında üretimlere başlayan “ÇUMİTAŞ” 15.000 m2’si kapalı alan olmak üzere 100.000 m2’lik bir alanda kazıcı yükleyici, ekskavatör, tekerlekli yükleyici üretimine devam etmektedir. Türkiye'deki ilk yerli forklift üretimini gerçekleştiren ‘ÇUMİTAŞ’, ulusal ve uluslararası birçok standarda uyumlu olarak makina üretimine devam etmektedir. Çumitaş’ın zengin ve çarpıcı ürün gamında; Çukurova savunma sistemleri, paletli ekskavatörler, tekerlekli yükleyiciler ve kazıcı yükleyiciler bulunmaktadır.


EGERIA Yazılım ve Danışmanlık: Egeria, Türkiye'nin önde gelen danışmanlık firmalarından biri olarak, müşterilerine iş süreçlerindeki verimliliği artırmaları, dijital dönüşümü hızlandırmaları ve rekabet avantajı elde etmeleri için çözümler sunmaktadır. İzmir ve İstanbul ofislerinde deneyimli ve geniş uzman ekibe sahip olan Egeria, pek çok farklı sektörde ve endüstride 100’ün üzerinde ERP Projesi gerçekleştirmiştir. 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren Egeria, IFS Türkiye’nin ilk çözüm ortağı olarak dünyanın en bilinen Kurumsal Kaynak Planlama (ERP), Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) ve Saha Servis Yönetimi (FSM) yazılımlarından olan IFS’in satış ve danışmanlığı konusunda hizmet vermektedir.